Mermer Mutfak Tezgahı Kaplaması

Mutfaklarda hangi tip malzemelerin kullanacağı ve tezgah kaplamada dikkat edilmesi gerekenler, uzun vadede kullanım alışkanlıklarını belirler.

Bundan dolayı da kullanacağınız tezgah malzemelerinin amacınıza uygun olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Fiyat, malzeme özellikleri, kalite ve dayanıklılık gibi detaylar hangi tip ürünü kaplama olarak kullanmanız gerektiğine dair ipuçları verecektir. Şayet mutfakta çok sık yemek yapan biriyseniz, tencere, tava ya da fırın tepsisi gibi sıcak ekipmanları tezgaha direkt koyabilmek, işinizi daha çok kolaylaştıracaktır. Bu durumda ısıya aşırı dayanıklı ürünler seçmeniz uzun vadede en doğru çözümlerden biri olacaktır.

Estetik kullanımı ve son dönemlerin popüler ürünlerinden olması sebebiyle, masa ve ev aksesuarlarında farklı renklerde mermer kullanımları görmek mümkündür. Öte yandan mermerin, mutfağa oranla daha çok banyo tezgahlarında kullanımı önerilir.

Mutfağınızda Mermer Şıklığını Yakalayın

Mutfak tezgahında mermer kullanımı için satın alacağınız mermerin özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Mermerlerin doğal özellikleri sertliğini, ağırlığını ve esnekliğini belirler.

Çok sert mermerler kırılma ve çizilmelere daha dayanıklıyken, şekillendirilmesi açısından daha zorlayıcı olabilir. Esnekliği kuvvetli mermerler bu aşamada daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Mermerler, sıcak ve soğuğa karşı da dayanıklıdır.

Aynı zamanda kolay temizlenebilir ürünlerdir ve uzun ömürlü kullanım avantajı sağlarlar. Aynı zamanda gözeneksiz malzemelerdir. Mikro boşluklara kir ya da yemek artıklarının dolması ve bakteri oluşması da bu sebeple mümkün değildir.

Mermerler sağlamlık ve diğer avantajları sayesinde sık sık kullanılmasına rağmen görüntü bütünlüğünün bozulmadığı ürünlerdir.

Farklı Renk Seçenekleri ile Mutfak Tezgahına Mermer Seçimi

Mermerler birçok farklı renk tonlarında imal edilmektedir. Özellikle son zamanların en popüler mermer deseni ise açık renkli ve damarlı olan ürünlerdir.

Şık ve modern görünüm sunan bu mermerlerin dışında düz ya da koyu renkli mermerler de asla modasını kaybetmemektedir. Pembe, bej, bordo, turuncu, kahverengi, yeşil, siyah ya da beyaz birçok farklı renkte mermer tezgahı, mutfağınızda güvenle kullanabilirsiniz.

Gültaş Granit Mermer: Taşın En Zarif Hali!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir